Nowa nazwa projektu "Unknown"
Dodane przez Przemo dnia 09.11.2009 11:27
Na początku tego roku panowie z Frictional Games podali informację o kolejnej produkcji, nawiązującej klimatem do serii Penumbra. Projekt ten znany był pod tymczasową nazwą Unknown, z którego mieliśmy okazję obejrzeć krótki trailer przedstawiający testowy fragment gry oraz trzy szkice koncepcyjne. Twórcy zdecydowali się uchylić nieco rąbka tajemnicy i ujawnili właściwy tytuł, który będzie brzmiał Amnesia: The Dark Descent.

Amnesia to pierwszoosobowy survival-horror, który przeniesie gracza do XVIII wieku i karze zbadać stare zamczysko, którego mury zostały wzniesione w XIV wieku. Zarówno jak w przypadku Penumbry, tak i tutaj, jedną z głównych cech gry będzie niezwykle realistyczny system fizyki, pozwalający na dokładne zbadanie przedmiotów i wyszukiwania poszlak. Nie zawiedzie także warstwa graficzna. Poszczególne części zamku będą prezentowały zróżnicowaną architekturę, określającą czas, w jakim zostały wybudowane.

Programiści dokładają wszelkich starań, by odbiorca poczuł pełną swobodę, a nie przymus wykonywania kolejnych zadań. O jakości rozgrywki ma zadbać autorski silnik HPL2, zawierający w sobie narzędzia do testowania, tworzenia i edytowania poziomów. Mimo zaawansowanych prac, na finalny produkt będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Premierę gry zaplanowano na przyszły rok.

Na stronie twórców została podana także informacja o zgłoszeniu gry na międzynarodowy "Festiwal Gier Niezależnych" (Independent Games Festival). W specjalnej wersji demonstracyjnej, stworzonej jedynie na potrzeby konkursu znalazły się prawie wszystkie elementy, które wejdą w finalny produkt. Następne informacje będą stopniowo zamieszczane na oficjalnej stronie internetowej. W tej chwili, znajdziemy tam jedynie dwa premierowe screeny – dostępne również w naszej galerii.