Life is Strange
W sieci pojawił się premierowy zwiastun Life is Strange: Before the Storm - prequel hitowej produkcji studia DONTNOD z 2015 roku. Gra zostanie podzielona na trzy epizody, a pierwszy z nich będzie dostępny od 31 sierpnia. Produkcję można zamawiać w przedsprzedaży na Steamie za 16,99 Euro.
Deponia
Druga część przygód Rufusa Ekesa w grze Chaos on Deponia będzie dostępna na konsolach PS4 oraz XONE. Daedalic Entertainment zaplanował premierę na 6 grudnia tego roku.

Jeżeli jeszcze nie posiadacie w kolekcji tej gry, to wersja PC dołączona zostanie do najnowszego wydania CD-Action (10/2017).
Filary Ziemi
Z okazji targów GamesCom firma Daedalic podzieliła się z nami informacjami na temat dalszych epizodów Filarów Ziemi. Księga druga o nazwie Siejąc wiatr trafi do sprzedaży w grudniu tego roku. Nieco dłużej poczekamy na finałową część - W oku cyklonu powinno pojawić się w I kwartale 2018 roku. Poniżej znajdziecie niespełna 15-minutowy gameplay z drugiej księgi.


Alimardan Meets Merlin
Niewielkie irańskie studio RSK Entertainment, które możemy kojarzyć z Murder In Tehran's Alleys 1933 przygotowuje dla nas kolejną klasyczną przygodówkę point and click o nazwie Alimardan Meets Merlin. Jest to kontynuacja perypetii Khan Daei z produkcji Alimardan's Mischiefs.

Po szczęśliwym finale wieńczącym ślubem bohatera, przychodzi pora na miesiąc miodowy. Dosyć oryginalny, gdyż młoda para udaje się wraz z Ali Mardanem oraz innymi członkami rodziny na… stację kosmiczną Pashmak Abad oraz księżyc. W wyniku swojego niesfornego zachowania Ali doprowadza do bliskiego kontaktu z Czarną Dziurą. Bohaterowie zostają przeniesieni do średniowiecza. Na miejscu dowiadują się, że potężny brytyjski czarodziej Marlin udał się na walkę ze złowrogą Morganą, po czym ślad po nim zaginął. Ali postanawia rozwiązać sprawę Merlina, zająć się klątwą rzuconą przez Morganę.

Twórcy zapowiadają zabawną, pełną wdzięku fabułę, ponad 12 mini-gier oraz masę zagadek środowiskowych, a wszystko to utrzymane w ręcznie rysowanej grafice 2D. Rozgrywki ma starczyć na około 5 godzin. Premiera jeszcze w tym roku.
Planet of the Apes: Last Frontier
Planeta Małp od niespełna 50 lat cieszy się sporym powodzeniem wśród miłośników kinematografii. Niedawno w kinach pojawiła się trzecia odsłona cyklu Genezy Planety Małp, natomiast tej jesieni powinniśmy otrzymać komputerową adaptację stworzoną przez Imaginati Studios. Produkcja ma być grą przygodową, której fabuła bezpośrednio nawiązuje wydarzeń znanych z filmów. Dokładniej, zostanie umiejscowiona pomiędzy wątkami z Ewolucji Planety Małp, a Wojną o Planetę Małp.

Planet of the Apes: Last Frontier pozwoli nam poznać losy małp, które schroniły się w Górach Skalistych przed wojną. Nadchodząca zima wyczerpuje jednak wszystkie zapasy, co zmusza zwierzęta do wyjścia z kryjówki. Twórcy obiecują bardzo intensywną rozgrywkę opierającą się na podejmowaniu ważnych decyzji oraz kilka zakończeń. Studio podkreśla, że Last Frontier nie będzie grą długą – całą historię poznamy w 2-3 godziny, więc produkcja nie powinna być stawiana na równi z kinowym hitem, a jedynie traktowana jako krótkie uzupełnienie historii.

Produkcja bazuje na silniku Unreal Engine 4 i będzie dostępna na PC, PS4 oraz XONE. W sieci można obejrzeć pierwszy zwiastun (dostępny poniżej) oraz materiał z rozgrywki.