Amnesia: The Dark Descent
Niezależny szwedzki producent gier – studio Frictional Games, znany z produkcji wysokiej jakości horrorów opublikował na łamach własnego bloga raport dotyczący ich ostatniej gry pt. Amnesia: Mroczny Obłęd. Twórcy chwalą się w nim między innymi ilością sprzedanych egzemplarzy – przez dwa lata Amnesia została rozprowadzona w liczbie około 1,36 mln kopii. W rzeczywistości cyfry mogą być troszkę inne, gdyż ostatnie dzieło Frictional Games brało udział w różnych akcjach pokroju Humble Indie Bundle, często będącymi zestawieniem kilku gier, a korzystały z nich osoby, które Amnesię mogły posiadać już w swojej kolekcji. Twórcy wnioskują, że 2/3 nabywców Bundle zakupiło grę już wcześniej i jako oficjalny wynik przyjmuje liczbę około 920 tys. kopii. Producent zwraca także uwagę, że aktualna miesięczna sprzedaż horroru to 10 000 sztuk (dla porównania poprzedni tytuł tego studia – Penumbra, po trzech latach od premiery sprzedaje się w ilości 900 sztuk/miesiąc). Wszystko wskazuje na to, że 2012 będzie najlepszym rokiem finansowym dla tej firmy.

Jako jeden z czynników powyższego sukcesu twórcy uważają udostępnienie graczom możliwości tworzenia własnych historii, tzw. modów. Według statystyk, dziennie na ich forum pojawia się 40 postów w tym temacie. Amnesia jest też drugą najpopularniejszą grą w serwisie ModDB skupiającym w sobie miłośników tego typu amatorskich rozszerzeń. W tej chwili w bazie znajduje się tam 176 ukończonych projektów i liczba pnie się regularnie w górę.


Taki stan rzeczy napawa optymizmem na przyszłość i Frictional Games już zapowiada, że pracuje nad kolejnym horrorem w pierwszej osobie, którego premiera nastąpi najprawdopodobniej dopiero w 2014 roku. Twórcy nie chcą zdradzać żadnych szczegółów, ale podkreślają, że tym razem będą chcieli postawić jeszcze większy nacisk na linię fabularną. Poza tym, zaprzyjaźnione studio thechineseroom pracuje od pewnego czasu nad luźną kontynuacją ostatniego dzieła Szwedów o nazwie Amnesia: Machine for Pigs. Premiera tego projektu ma nastąpić na początku przyszłego roku.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?