Zobacz temat


Kto tu jest? 1 Gości
Oceń Ceville
1 1 0%[0 głosów]
2 2 0%[0 głosów]
3 3 67%[2 głosów]
4 4 33%[1 głos]
5 5 0%[0 głosów]
Głosów ogółem : 3
 Drukuj temat
Ceville
Evillady
Ej serio nie ma tematu o tej grze? Przecież ja gdzieś tutaj się już na jej temat wypowiadałam...
No mniejsza z tym. Skończyłam właśnie i stwierdzam, że to jest jedna z tych gier, które trzeba przejść do końca, żeby wystawić im rzetelną ocenę. Czasem z grami jest tak, że pierwsze wrażenie nas nie myli. Wydaje nam się od początku, że jest super i potem do końca jest super. Albo na odwrót. Myślimy, że gniot i do końca tej opinii nie zmieniamy. A z Ceville jest tak, że początkowy zachwyt szybko pokrywa znużenie, które następnie jest nieco niwelowane przez końcówkę, by całość ostatecznie zabiło zakończenie.

Ja początkowo bawiłam się przy tej grze znakomicie. Podobały mi się niezliczone odwołania do szeroko pojętej pop-kultury, niezłe żarty słowne (na szczęście nie zamordowane całkowicie przez tłumaczenie), fabuła i bajkowy klimat. Tak gdzieś było przez półtora aktu. Niestety caaaałyyy, dłuuuugi akt 3, z wyłączeniem bardzo krótkiej końcówki to mordęga. Nuda, sztampa, zarzynająca człowieka liniowość i momentami totalnie desperackie klikanie wszystkim na wszystkim.

Końcówka trzeciego aktu trochę podkręca tempo znowu i ratuje sytuację, ale całość zwieńczona jest mega słabym zakończeniem.
Jednym słowem zagrać można, nie trzeba. Skończyłam i odinstalowałam z dysku bez żalu. Jak dla mnie mocna trójeczka.

Ech starzeję się chyba, bo przygodówki, nawet te bajkowe i rysowane nie bawią mnie już tak jak kiedyś i znacznie łatwiej przychodzi mi je krytykować niż się nad nimi zachwycać.
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.
 
TexMurphy
Evillady napisał/a:
Ech starzeję się chyba, bo przygodówki, nawet te bajkowe i rysowane nie bawią mnie już tak jak kiedyś i znacznie łatwiej przychodzi mi je krytykować niż się nad nimi zachwycać.


Skąd ja to znam...
A jeśli chodzi o Ceville'a - już nie pamiętam szczegółów tego, jak mi się grało :) To najlepszy dowód na to, że gra wybitna z pewnością nie była... Ale generalnie zachowałem o niej wspomnienie pozytywne, więc niech będzie ta "4".
ostatnio ukończona gra: Edna&Harvey: Harvey's New Eyes
obecnie gram: Deponia

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
 
Przejdź do forum: