Cruise for a Corpse

Dodane przez Adventure-Zone dnia 10.04.2006 00:12
Cruise for a Corpse (PC)
Producent: Delphine Software International
Wydawca: Interplay Entertainment
Wydawca w Polsce: -
Data premiery: 1991
Data premiery w Polsce: -
Wersja PL: -
Gatunek: Detektywistyczna
Nośnik: b/d
Cena w dniu premiery: b/d

Wymagania sprzętowe

DOS


Opis gry

"Cruise for a Corpse" powstał na początku lat dziewięćdziesiątych, a jego producentem była znana i nieistniejąca już niestety firma Delphine Software. Jest to przygodówka, jednakże różniąca się od innych utartych schematów ale po kolei.

W grze wcielasz się we francuskiego detektywa, który został zaproszony przez bogatego przemysłowca na pokład jego jachtu. Fabuła do złudzenia przypomina dawne filmy detektywistyczne w których na początku zostaje popełnione morderstwo, a na końcu główny bohater wskazuje winowajcę. Grę charakteryzuje doskonały interfejs użytkownika. Używamy tylko dwóch przycisków myszki, pierwszego gdy chcemy gdzieś podejść i wywołać menu z opcjami widzianego przedmiotu lub osoby, a drugiego gdy chcemy przejrzeć zawartość naszej kieszeni. Z dostepnych przedmiotów na uwagę zasługuje podręczna mapa, dzięki której możemy przemieszczać się po statku zamiast żmudnego pokonywania kolejnych lokacji, aby osiągnąć zamierzony cel. W naszym posiadaniu znajduje się także zegarek który ma za zadanie informowanie nas o postępie w grze. Zaczynamy od godziny ósmej i każda udana akcja przesuwa wskazówki o kilka minut. Co ciekawe, nacisk w grze został postawiony nie na używaniu znalezionych przedmiotów lecz na żmudnym przesłuchiwaniu uczestników rejsu. Jednakże myli się ten kto myśli, że gra się nudzi po paru minutach ze względu na ten element. Postacie pod wpływem naszych działań zmieniają położenie, znikają by pózniej pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie, przybywa tematów do rozmów, pojawiają się nowe przedmioty, tak więc na nudę nie ma co narzekać. Gra niesamowicie wciąga ze względu na fakt, iż grając dowiadujemy się coraz więcej o mrocznych tajemnicach rodziny i znajomych zamordowanego.

Grafika prezentuje się, jak na wiek programu, całkiem okazale. Nasz bohater porusza się bardzo płynnie, a widać, że i reszta nie została zrobiona przez amatorów. Gra posiada niestety pewne wady. Kuleje przede wszystkim strona dźwiękowo-muzyczna. Dźwięk w połowie lokacjii, natomiast muzyka w drugiej wydaje się pomysłem chybionym. Sprawa lokalizacji przedmiotów i kłopot w ich znalezieniu, a jeśli jeszcze dodamy fakt, że pojawiają się nowe, też nie sprawia miłego wrażenia. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę ich znikomą liczbę, to można potraktować tę wadę jako lekkie niedociągnięcie. Zdecydowanie polecam tę grę wszystkim tym, którym znudziły się standartowe przygodówki, a którzy chcą zagrać w coś oryginalnego. Zawiła intryga, znakomity interfejs i klimat lat dwudziestych naszego wieku, to zdecydowane plusy tej gry. [Thorwal]Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
brak
brak
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?