Black Cauldron

Dodane przez Adventure-Zone dnia 09.04.2006 22:50
Black Cauldron (PC)
Producent: Sierra On-Line
Wydawca: Sierra On-Line
Wydawca w Polsce: -
Data premiery: 1986
Data premiery w Polsce: -
Wersja PL: -
Gatunek: Fantastyczna
Nośnik: b/d
Cena w dniu premiery: b/d

Wymagania sprzętowe

DOS


Opis gry

Gra ta powstała w 1986 roku w kooperacji Sierry z "Walt'em Disney'em". Jest ona raczej słabo znana środowisku graczy, więc postaram się ją przedstawić.

Wcielamy się w młodego chłopca, Taran'a, któremu musimy pomóc znaleźć tytułowy "Czarny Kocioł". Pomoże mu w tym także jasnowidząca świnia Hen Wen, którą trzeba chronić przed zakusami Horned King'a, gdyż on także poszukuje kotła. Warto dodać, iż owy "Black Cauldron" posiada destruktywne moce i dzięki nim można zawładnąć światem.

Fabuła gry, mimo iż zagmatwana, sprowadza gracza do odnalezienia tytułowego przedmiotu. Gra przeznaczona jest, a właściwie była, dla dzieci.I chyba specjalnie pod ten fakt zmieniono obowiązujący wtedy interface "type-in" na bardzo łatwy w obsłudze.Mianowicie klawiszami funkcyjnymi wykonujemy najczęstsze czynności jak otwórz czy użyj.Grafika przypomina KQ1 i nie ma się co dziwić patrząc na rok produkcji.Do oprawy dźwiękowej dodano muzykę, a dokładniej 8 melodii, ale wiadomo jak to brzmi na PC Speakerze.Jak dla dzieci troche za trudna. Warta uwagi (choćby ze względu na "unikalny" interface). [Avistak]Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
brak
brak
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?