Beneath A Steel Sky

Dodane przez Adventure-Zone dnia 09.04.2006 22:45
Beneath A Steel Sky (PC)
Producent: Revolution Software
Wydawca: Virgin Interactive
Wydawca w Polsce: Bauer (czasopismo Click!)
Data premiery: Kwiecień 1994
Data premiery w Polsce: Październik 2003
Wersja PL: wydane w wersji en
Gatunek: Science-Fiction
Nośnik: 1 CD
Cena w dniu premiery: b/d
Oficjalna strona: www.revolution.co.uk

Wymagania sprzętowe

PC 286 12MHz, 1MB RAM


Opis gry

Druga w kolejności gra Revolution Software - późniejszych twórców słynnej serii Broken Sword. Jest to klasyczna przygodówka w klimatach cyberpunkowych. Fabuła umiejscowiona jest w bliżej nieokreślonej przyszłości. Ludzie skupili się w piętrowych miastach - molochach, całkowicie zautomatyzowanych i podległych woli LINC - sztucznej inteligencji zarządzającej miastami. Aby utrzymać porządek, LINC używa swych agentów, którzy robią za gestapo i KGB w jednym. Propaganda, tajne służby, cenzura, nie dbanie o prawa człowieka... Ponura rzeczywistość, w której pieniądze są ważniejsze od ludzi.

Nazywał się Robert Foster... Albo raczej tak myślał. Nie miał rodziny. 20 lat temu uciekł z matką z Miasta. Podczas tej podróży doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jego kopter rozbił się gdzieś na Pustkowiu, poza Miastem. Wszyscy pasażerowie zginęli, poza nim. Miał wtedy 4 czy 5 lat. Na jego oczach umarła matka. On także by do niej dołączył, gdyby nie mieszkańcy Pustkowia: na wpół dzicy, wolni ludzie, którzy z ciekawości przybyli na miejsce katastrofy. Jeden z nich, stary szaman, wziął pod swą opiekę małego Roberta i zastąpił mu ojca. Wtedy także Robert otrzymał nowe nazwisko (ponieważ prawdziwego nie pamiętał): Foster. Lata na Pustkowiu mijały, a mężczyzna odkrył w sobie smykałkę do wszelakiej elektroniki. Stworzył sobie nawet przyjaciela: robota Joeya, pyskatą i trochę zarozumiałą konserwę, przy tym jednak tak pocieszną i zabawną, że nie było sposobu jej nie kochać.

Nagle Miasto się o niego upomniało. Agenci przybyli na Pustkowie, zabili wszystkich jego przyjaciół, a jego samego porwali. Niespodziewanie zdarza się coś całkowicie nieoczekiwanego: otóż LINC wysyła sprzeczne sygnały do komputera koptera, którym leci Foster i po chwili maszyna zalicza glebę, jak to się ładnie mówi... Teraz kontrolę przejmujesz Ty, Graczu i jako Robert Foster będziesz zmuszony uciekać przed agentami złowrogiego LINC, walczyć z systemem, spotkasz ruch oporu, a co najważniejsze... rozwikłasz tajemnicę własnego pochodzenia.

Beneath a Steel Sky ukazał się w dwóch wersjach - dyskietkowej i CD, ta druga zawierała dodatkowo intro oraz mówione przez lektorów dialogi.

Grę można ściągnąć za darmo ze strony Revolution Software. Do grania na nowoczesnych komputerach niezbędny jest emulator, najlepiej ScummVM.

Beneath a Steel Sky została dołączona do polskiego czasopisma Click! nr 10/2003.Przykładowe obrazki
Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
brak
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?