The Shine of a Star - poradnik

Dodane przez crouschynca dnia 05.02.2012 17:29

Spis treści:

  Gryzoń i ptak
  Drzewo
  Kamienne grzyby
  Jaskinia
  Problem jeżyka
  Nad jeziorkiem

Gryzoń i ptak

Z nieba spadła gwiazda, a my musimy pomóc jej wrócić do domu. Na początek zabieramy linę zwisającą z głazu, za miejscem, gdzie wylądowała nasza bohaterka. W dolnej części ekranu, na środku planszy widzimy smutnego gryzonia. Klikamy na nim, dzięki czemu gwiazdka zobaczy, że zwierzę ma przygniecioną kamieniem łapę. Używamy liny na gałęzi na lewo od gryzonia, nad strumykiem. Z ziemi podnosimy ułamany w ten sposób patyk i wykorzystujemy go do podważenia kamienia, który więzi zwierzaka. Po uwolnieniu szczurka, zagadujemy ptaka w prawej części lokacji. Dowiemy się, że stracił jajo. Udajemy się do kryjówki, którą odsłonił uratowany przed chwilą gryzoń. Zabieramy ze środka jajo i wychodzimy. Wręczamy nasze znalezisko ptakowi, który odleci zabierając ze sobą gwiazdkę.

tsoas_por01

Drzewo

Znajdujemy się na drzewie. Schodzimy na niższą gałąź i wskakujemy do dziupli po lewo. Klikamy tam na stertach ziemi i patyków, póki nie zostanie sama szyszka. Zabieramy ją, a następnie wychodzimy na zewnątrz. Odłamujemy zwróconą w lewo gałązkę (pod jajem i ptakiem). Klikamy na pszczole. Gwiazdka wydedukuje wówczas, że owad lata też koło drugiej strony drzewa. Idziemy tam zatem (droga zaznaczona strzałką na poniższym obrazku).

tsoas_por02

Jesteśmy po drugiej stronie drzewa. Rzucamy szyszkę pszczołom, dzięki czemu droga do miodu będzie stać przed nami otworem. Namaczamy patyk w miodzie i używamy go na korze drzewa, żeby wejść wyżej.

Kamienne grzyby

Koniec końców, lądujemy znowu na ziemi. Niestety, w wyniku upadku rozbijamy jeden z kamiennych grzybów. Rozmawiamy z jego towarzyszem po prawo. Da on nam do zrozumienia, że mamy znaleźć trzy fragmenty poszkodowanego. Przyglądamy się prawemu dolnego rogowi planszy. Widzimy tam fragment konara, po którym od czasu do czasu przechadza się robak z kamyczkiem na grzbiecie. Kiedy go zobaczymy, klikamy na owym odłamku. Gwiazda podejdzie do owada i zabierze fragment grzyba. Teraz zajmijmy się drzewem w prawej części lokacji, obok grzyba, który zagradza wejście do jaskini. Na gałęzi znajduje się kolejny kamień, lecz nie jesteśmy w stanie go dosięgnąć. Klikamy na stojącym przy drzewie grzybie tyle razy, aż podrzuci nas na gałąź. Zabieramy odłamek i zeskakujemy na ziemię. Zabieramy czerwony fragment rośliny rosnącej przy środkowej ścieżce i podążamy tą drogą w górę lokacji.

tsoas_por03

Trafimy przed samotne drzewo. Klikamy na jego środku, aby poznać domysły gwiazdy. Jak przypuszcza nasza bohaterka, ostatni kamyk znajduje się wewnątrz drzewa. Umieszczamy czerwoną część rośliny na korzeniu, który wystaje z ziemi po prawej stronie. Naciskamy na nią zdobywając w ten sposób trzeci fragment. Zabrawszy ostatni kamień, wracamy do lokacji z grzybami i oglądamy jak zdobyte odłamki układają się w całość.

Jaskinia

Po złożeniu grzyba, jego kompan blokujący dotąd wejście do jaskini obok prawego drzewa przesuwa się. Wchodzimy więc do środka i idziemy dalej przed siebie. Trafimy do planszy ze świecą, którą oczywiście zabieramy. Teraz możemy udać się dalej w lewo lub wybrać środkowy korytarz. Idziemy najpierw w lewo. Natykamy się na kolejne zwierzę w potrzebie, tym razem przysypane ziemią. Klikamy na nie i dowiadujemy się, że potrzebna będzie łopata. Cofamy się do poprzedniej planszy. Wybieramy środkowe przejście, a potem idziemy w lewo. Powinniśmy dość do miejsca ze świecącym na czerwono grzybkiem na ścianie. Na prawo od niego widzimy sporą grupkę grzybów. Musimy na nie klikać tak, aby wszystkie zostały podświetlone. Na poniższym obrazku zaznaczyłam cztery grzybki, które powinniśmy wcisnąć w celu jak najszybszego rozwiązania zagadki (kolejność naciskania dowolna).

tsoas_por04

Kiedy wykonamy zadanie, naszym oczom ukaże się spory jasny grzyb, na prawo od lampek, którymi przed momentem się bawiliśmy. Na ziemię spadnie wówczas łopata. Podnosimy ją i idziemy uwolnić przysypanego zwierzaka. W ramach wdzięczności dostaniemy od niego słoik, co możemy sprawdzić zaglądając do ekwipunku. Ponadto zostanie odblokowane kolejne przejście, w głębi planszy po lewo. Oczywiście podążamy ową ścieżką. Dojdziemy do pomieszczenia z wielką ropuchą. W lewej części lokacji widzimy wyjście, ale nie dostaniemy się tam od razu. Czekamy, aż ropucha połknie robaczka świętojańskiego. To dla nas bardzo ważna wskazówka. W ekwipunku wkładamy świecę do słoika. W ten sposób spreparujemy przynętę dla płaza. Słoik ze świecą wręczamy ropusze. Tak oto przedostaniemy się na drugą stronę i będziemy mogli wyjść z jaskini.

Problem jeżyka

Na zewnątrz próbujemy porozmawiać z jeżykiem na prawo od wyjścia z jaskini. Biedak zgubił harmonijkę ustną. Klikamy na pnączach w prawej części lokacji. Gwiazda stwierdzi, że potrzebuje czegoś do ich przecięcia, a tym samym opuszczenia tej planszy. Na razie jednak nic nie wskóramy. Przyglądamy się teraz niebu. Na zbliżeniu firmamentu musimy klikać na wybrane gwiazdki, aby je podświetlić. Podpowiedź do tej łamigłówki znajduje się we wnętrzu jaskini z ropuchą, przy schodach, na prawo od płaza. Gwiazdki, które trzeba podświetlić, zostały też zaznaczone na obrazku poniżej.

tsoas_por05

Uporawszy się z tym zadaniem, sprawimy, że gwiazdy na niebie mocniej zaświecą, a w konsekwencji zbudzą wielkiego włochacza, którego głowa wystaje zza gór. Olbrzym pójdzie sobie robiąc przy okazji nieco zamieszania. Wchodzimy teraz do jaskini. Nie ma już tam ropuchy. Za to na środku widzimy schody. Idziemy na górę. Trafiamy do miejsca, gdzie wcześniej był wodospad. Zabieramy stamtąd harmonijkę ustną i wychodzimy z jaskini. Oddajemy instrument jeżykowi. Uradowany zwierzak da nam jeden ze swoich kolców. Naszą nagrodę wykorzystujemy do przecięcia pnączy po prawo.

Nad jeziorkiem

W nowej lokacji idziemy kawałek w prawo, a potem czekamy, aż gwiazda sama dojdzie do kamienia będącego czymś w rodzaju pomostu nad małym jeziorem. Gwiazdka podzieli się kolejnymi przemyśleniami. Kiedy świetlista istota skończy swoje rozważania, odrywamy od pajęczyny obluzowaną nić. Schodzimy niżej, gdzie zrywamy błyszczący czerwony kolec od pnączy w dolnej części planszy. Podchodzimy do grzybków pod kamiennym pomostem i przekłuwamy ten po lewo.

tsoas_por06

Liście zaczną wówczas spadać na dół. Gdy wylądują na ziemi, podnosimy je, w ekwipunku łączymy jeden z pajęczą nicią, a następnie umieszczamy na powierzchni wody. Klikamy teraz na jeziorku. Gwiazda wskoczy do wody i to już koniec naszej przygody.

Autorka: crouschynca

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?