Recenzja: Filary Ziemi (księga 1)
Recenzja: Inner Voices
Recenzja: Lifeless Planet: Premier Edition
Recenzja: Bohemian Killing
Recenzja: Heaven's Hope
   

Ostatnio poruszane tematy


  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Co sądzicie o polskim dubbi...
Gry
4 0 kamlott
26.02.2021 21:26
Absurdistan
Warsztat - wszystko o produkcjach amatorskich
5 0 Pogwizd
24.02.2021 23:15
Błyski na ekranie
Różności
118 1 marjoo30
08.02.2021 08:15
Wolfenstein!
Ogólna dyskusja
62 0 Helen83
05.02.2021 12:55
Problem w Windowsem
Ogólna dyskusja
670 0 ewella15
10.11.2020 10:51


Amnesia: Rebirth
Mistrzowie horroru powracają. Po wydanym w 2015 roku podwodnym dreszczowcu SOMA, studio Frictional Games nie do końca był pewne dalszej przyszłości. Pojawiły się doniesienia, że Szwedzi będą chcieć spróbować sił w innych gatunkach. Na szczęście doniesienia nie sprawdziły się, koszty produkcji poprzedniej produkcji zdołały się po latach zwrócić z lekką nawiązką, więc podjęto decyzję o kontynuowaniu ścieżki.

Aczkolwiek jest to ścieżka trochę nieco bardziej bezpieczna, gdyż studio powraca do serii, która przyniosła im największy rozgłos. Tym właśnie sposobem otrzymaliśmy zapowiedź Amnesia: Rebirth, której akcja zostanie osadzona gdzieś w odmętach burzliwej algierskiej pustyni. Poznamy historię Tasi Trianon – kobieta wyrusza we „wstrząsającą podróż przez dewastację i ból, osobisty strach oraz ból, odkrywając jednocześnie granice ludzkiej wytrzymałości”.

Po pierwszym zwiastunie możemy przypuścić, że rozgrywka nie zmieni się zbytnio względem poprzednich produkcji. Nadal będzie to pierwszoosobowy horror, skupiający się na rozwiązywaniu drobnych łamigłówek środowiskowych, a przede wszystkim na chowaniu i unikaniu podążających za bohaterką monstrów. Amnesia: Rebirth zadebiutuje na PC oraz PlayStation 4 już tej jesieni. Tytuł można dodawać już do listy życzeń na Steamie.
Irony Curtain
Przez ostatnie lata możemy zaobserwować widoczną zmianę w gatunku gier przygodowych. Klasyczne point’n’click zostały wyparte przez hybrydy i produkcje około przygodowe. Niezależnie od opinii - czy to dobrze, czy niedobrze - co jakiś czas znajdzie się jakiś spadkobierca, który na wzór muzealnych dzieł LucasArts czy Deadalic Entertainment odda w nasze ręce prawdziwą przygodówkę z krwi i kości.

Takim tytułem jest Irony Curtain: From Matryoshka With Love stworzone przez studio Artifex Mundi. Producenci znani głównie z gier typu HOPA postanowili opowiedzieć nam historię Evana – młodego i niezbyt obytego we własnym fachu dziennikarza, który zostaje wysłany do komunistycznego, targanego totalitaryzmem państwa Matryoshka. Poznamy sposób funkcjonowania kraju, rządzącego nim Wielkiego Wodza oraz codzienną szarą rzeczywistość zza żelaznej kurtyny.

Irony Curtain w całej okazałości przypomina serię Deponia od wspomnianego Daedalica. Przygodówkę można zakupić na gog.com oraz Steamie w cenie 71,99 zł.
Indygo
Narracyjna gra przygodowa Indygo doczekała się nowego zwiastuna zaprezentowanego przez światowego wydawcę tejże gry, firmę Fat Dog Games. Premiera trailera ma związek z przypadającym dzisiaj Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego. Przypominamy, że produkcja firmy Pigmentum Game Studio porusza ważny temat depresji, na którą to chorobę cierpi ponad 300 milionów ludzi na całym świecie.

Premiera gry nastąpi 24 października.
Poznań Game Arena
Jak co roku pragniemy zaprosić wszystkich na najważniejsze gamingowe wydarzenie w naszym kraju, jakim są targi Poznań Game Arena. Organizatorzy udostępnili już cały plan imprezy.

Na wielu stoiskach będzie można zagrać w przedpremierowe produkcje oraz spotkać się z twórcami polskich i zagranicznych tytułów. Odwiedzający otrzymają okazję obejrzenia pierwszej w Polsce publicznej prezentacji konsoli Xbox One X oraz zajrzeć do stoisk takich światowych gigantów, jak Nintendo, ASUS, Microsoft, MODECOM i wielu innych.

O tym, że PGA to także doskonałe miejsce do rozwijania własnych pasji i wiedzy po raz kolejny potwierdzi nam Game Industry Conference. W tegorocznej edycji pojawią się tacy prelegenci jak Valentina Tamer (Daedalic Entertainment), John Romero, Marcin Przybyłowicz, Bartosz Lewandowski czy Sjoerd De Jong. W ciągu dwóch dni będziemy mogli posłuchać ponad 100 różnych wykładów na różne dziedziny.

Nie zabraknie także kącików dla miłośników retro (Strefa Retro), spotkań z YouTuberami (Stars4Fans), turniejów League of Legends, FIFA 2018 i Project Cars z nagrodami organizowanych przez MANTA oraz Wielkiego Giermaszu cdp.pl. Stałym elementem jest również konkurs Cosplay Show oraz show organizowane przez platformę Twich.

PGA to 10 pawilonów wypełnionych atrakcjami, 1000 stanowisk do gier, 150 wystawców oraz trzy dni rozrywki. Targi będą mieć miejsce 7-8 października. Dzień wcześniej zorganizowany zostanie VIP DAY dla osób pragnących obejrzeć imprezę przy nieco mniejszej liczbie odwiedzających. Szczegółowe informacje i ceny biletów na www.gamearena.pl. Serdecznie zapraszamy!Trüberbrook
Zespół BTF tworzy niezwykłą produkcję Trüberbrook, której akcja umiejscowiona została w w późnych latach 60- tych na zachodzie Niemiec. Gracz wcieli się w rolę młodego fizyka Tannhausera, który przybywa do tytułowego miasteczka (bardziej wsi) i szybko odkrywa, że tutejsi mieszkańcy skrywają jakieś mroczne tajemnice.

Co w grze takiego niezwykłego? Otóż cała sceneria oraz tło budowane są w postaci prawdziwych makiet, a następnie fotografowane i dopieszczane na komputerze. W podobnym stylu tworzono takie tytuły, jak The Neverhood, Armikrog czy Lumino City.

Nastrój i atmosfera produkcji inspirowana jest kultowymi serialami telewizyjnymi – głównie Twin Peaks oraz X-Files. Premiery możemy spodziewać się najwcześniej w przyszłym roku.